Endorsements from Municipal Officials

Janet Adachi, Acton Board of Selectmen
Pamela Harting-Barrat, Acton Board of Selectmen
John Sonner, Acton Board of Selectmen
David Clough, Acton Board of Selectmen
Mike Gowing, Acton Board of Selectmen
Dennis Bruce, Acton and Acton-Boxborough School Committees
Michael Coppolino, Acton and Acton-Boxborough School Committees
Xuan Kong, Acton and Acton-Boxborough School Committees
Paul Murphy, Acton and Acton-Boxborough School Committees

James Fay, Ayer Board of Selectmen
Christopher Hillman, Ayer Board of Selectmen
Daniel Gleason, Ayer-Shirley School Committee
Pat Kelly, Ayer-Shirley School Committee

Raid Suleiman, Boxborough Board of Selectmen
Robert Stemple, Boxborough Board of Selectmen
Vincent Amoroso, Boxborough Board of Selectmen

Timothy Clark, Harvard Board of Selectmen
Marie Sobalvarro, Harvard Board of Selectmen
Lucy Wallace, Harvard Board of Selectmen
Keith Cheveralls, Harvard School Committee
Susan Mary Redinger, Harvard School Committee
Patty Wenger, Harvard School Committee

Joseph Durant, Hudson Board of Selectmen
Christopher Yates, Hudson Board of Selectmen
Charles McGourty, Hudson Board of Selectmen
James Vereault, Hudson Board of Selectmen
Lorraine Nelson, Hudson School Committee
Brian Davis, Hudson School Committee
Lynn Valcourt, Hudson School Committee
Tamara Ducey, Hudson School Committee
George Calnan, Hudson School Committee

Joe Knox, Littleton Board of Selectmen
James Karr, Littleton Board of Selectmen

Patricia Pope, Marlborough City Council
Edward Clancy, Marlborough City Council
Robert Seymour, Marlborough City Council
Kathleen Robey, Marlborough City Council
Robert Tunnera, Marlborough City Council
Michelle Bodin-Hettinger, Marlborough School Committee
Katherine Hennessy, Marlborough School Committee

Jim Buscemi, Maynard Board of Selectmen
Dawn Capello, Maynard Board of Selectmen
David Gavin, Maynard Board of Selectmen
William Kohlman, Maynard School Committee
Philip Berry, Maynard School Committee

Leslie Rutan, Northborough Board of Selectmen
Joan Frank, Northborough and Northborough-Southborough Regional School Committees
Shirley Lundberg, Northborough and Northborough-Southborough Regional School Committees
Nancy Berglund, Northborough School Committee

David Swain, Shirley Board of Selectmen
Armand Deveau, Shirley Board of Selectmen
James Quinty, Ayer-Shirley Regional School Committee
Joyce Reischutz, Ayer-Shirley Regional School Committee
Bob Prescott Jr., Ayer-Shirley Regional School Committee

John Rooney, Southborough Board of Selectmen
Paul Desmond, Southborough School Committee
Marybeth Strickland, Southborough School Committee

James Salvie, Stow Board of Selectmen
Donald Hawkes, Stow Board of Selectmen

John Drobinski, Sudbury Board of Selectman
Richard Robison, Sudbury School Committee
Radha Gargeya, Lincoln-Sudbury Regional School Committee

Timothy Dodd, Westborough Board of Selectmen
Leigh Emery, Westborough Board of Selectmen
George Barrette, Westborough Board of Selectmen
Ilyse Levine-Kanji, Westborough School Committee